Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

The Via Appia was Rome's first national highway? Yes or No
What feeling does writing in a form of a letter give instead of writing in a form of a poem?
how to convert 8 feet to metres​
what is density? please help i need it for a study guide
Who were not considered citizens in Athens during the time of Solon?
solve b+c=10/a for a
Complete the recursive formula of the arithmetic sequence 13, 6, -1, -8,...
The graph of the quadratic function y=2x^2-4x+1 is pictured below along with the point P=(-1,7) on the parabola and the tangent line through P
Mental capacity is innate, even one does not exercise it, it will remain intact, True Or False ??
She is very young. She can wear this pretty and colorful dress. A She is young enough to wear this pretty and colorful dress. B She is too young to wear this p