tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Portuguese prince who mapped Africa’s coastline
2. During the first stage of the writing process, you must define your _______, _______, and _______.
find the area. a: 19 cm^2 b: 9.5 cm^2 c: 8.75 cm^2 d: 17.5 cm^2
why is 5/3 greater than 5/8
You and your friends have probably either already begun to drive or soon will. Imagine for a moment that you're a parent and your son or daughter is about to ta
HELP !!!!! Let f(x) = 2x, g(x) = 2x2 – x, and h(x) = 3x. Lola finds the composition [f o g o h](x) as shown below. What error did Lola make? = 2[2(3x)2 – 3x] =
The graph below shows four straight lines, A, B, C, and D: Which line is represented by the function f(x) = 2x + 1? A. Line A B. Line B C. Line C D. Line D
Convert into p/q form a) 2.345 b. 6.2525… c. 0.132222….. plss answer fast!!
I need helllllllllllllp!
If a system has exactly one solution it is called _______________.