gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best description of the events of A Midsummer Night's Dream? A. logical and tragic B. serious and historically accurate C. comical and fantasy-l
the reproductive system of a male mammal provides
Divide the polynomial in the numerator by the trinomial in the denominator m^3-m^2-4m+1 /m^2+2m-3
What kind of problems did increased urbanization cause? During time of industrial revolution
explain, in terms of atomic structure, why group 18 elements on the periodic table rarely form compounds
explain, in terms of atomic structure, why group 18 elements on the periodic table rarely form compounds
how do i find the angles on a kite?
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. If you ever visit New Haven, Connecticut, be sure to eat at Sally's Pizza. B. The original Londo
The type and age of rocks found in the mountain range are also found on another continent. What might this mean?
testosterone directly affects the