alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What are your thoughts on the Conquest of the Americas? Do you think without it are lives would be the same or different? ( I know this is mostly a opinion, I
3x[-5(2x+5y+1)-7(-3y+8xy-7)]+9y(x-1) HELP PLEASE!! 50 POINTS
If a series of rigid transformations maps ∠E onto ∠B where ∠E is congruent to ∠B, then which of the following statements is true? triangles ABC and FDE, in whic
A man purchases a plot of land that is 1 4/5 acre. This represents 3/4 of the land he owns. How much land does he own?
How to make a Java GUI application? Discuss each step needed.
I WILL GIVE YOU BRAINLIST!! READ ASP!! The map below shows the location of the Great Pacific Garbage Patch. Based upon the information in the map, why is it imp
What figurative language is used in theseus and the minotaur.
Write the use of the Goto statement with the help of an example.
explain three ways in which fraud and corruption impact negatively on an individual​
Approximate the interest rate for a lease that comes with a money factor of 0. 27. A. 0. 65% b. 1. 13% c. 6. 5% d. 11. 25%.