mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

What’s the ending in cold blood?
What is the capital of North Carolina?
Find f(a-2) when f(x)= 2x^2 +3x
There is a basketball with a diameter of 9 in. and a softball with a diameter of 4 in.. Find how many times greater the volume of the basketball is as that of t
The electron configuration for Helium (He) is shown below. 1s2 Which diagram shows the correct distribution of electrons in the electron shells of
What was a result of the Mexican-American War? A. The United States claimed large amounts of land including Oregon, Washington, and Montana. B. Cali
Agamemnon talks to a
A line has slope 3 and y–intercept 4. Which answer is the equation of the line? A. y = 3x + 4 B. y=3/4x−4 C. y=3x−4 D. y = 4x + 3
Help me question 1 to 6 thanks you for help
social change is overwhelmingly positive for society True or False