kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

I’m what ways is the odyssey an epic
15. The velocity of an object fired directly upward is given by V = 20 – 9.8t, where t is time in seconds. Write an inequality which could be used to describe
I’m not sure how to do 30, could someone pls help?
Please help,This is the last question!!!!
People moved into cities during the Industrial Revolution because: A) They wanted high factory wages B) They had lost their homes during the depression C) They
Yoko purchased a prepaid card for $15. Long distance calls cost $.13 a minute using this card. Yoko used her card only to make a long distance call. If the rema
Answer plz I will give brainiest for the first to answer correctly.
What is 62/120 expressed as a percent rounded to the nearest whole number?
Which of the following statements is true? A. Copyright laws do not apply to students. B. Violating Fair Use Law is violating copyright laws. C. If you own a
UUUUUUUURRRRGGGGEEENNTTTT! WILL GIVE BRAINLIEST! PLEASE SHOW WORK Four years ago, Ted bought two rental homes for a total of $460,000. Since then, the homes hav