misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Women Children Indentured Servants Native Americans African American Working Class Which is one characteristic common to all groups listed above? They rarely at
what major factor contributed to the decline of the Federalist party after the war of 1812?
What Chinese dynasty rebuilt the city of beijing?
how does the circulatory system rely on the respiratory system
HELP PlEASE!!!!!! 1. Solve, using linear combination. 3x – y = 4 2x + y = 6 2. What is the y-coordinate of the solution to the system of equations? 5x - y
i need a sentence with the word historically
Are volcanoes scattered randomly or concentrated in definite zoned
Which fraction is greater than 2/3? A. 1/12 B. 2/6 C. 5/12 D. 6/8
Barb is making a bead necklace.She strings 1 white bead,then 3 blue beads,then 1 white bead,and so on.Write the numbers for the first eight beads that are white
If the sales tax is 6% and the purchase price is $271, what is the amount of tax?