answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

All animals are _______. a. producers b. omnivores c. herbivores d. consumers
Which two countries were in conflict because they both tried to settle in the Upper Ohio River Valley?
Describe what matter is
what is an open attack, usually armed?
A gallon of latex paint can cover 300 square feet. Felix has a pentagonal room in which all the sides have the same lenth of 10 feet thr room has a 8 foot celin
What are some suffixes that can be added to manipulate?
the newspaper reported that 134.8 million viewers watched the Super Bowl. Write the number of viewers in standard form
How has the U.S. Fish and Wildlife Service positively impacted ecosystems?
Solve for x. 4x-5/y=2z
1.82 meters is How many yards