wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

1. Lina wants to remodel her kitchen. Her contractor has quoted her $2,500 for the project. Lina will take out a home improvement loan from her bank. The loan h
Gabe spent $2000 to buy a piano for his music studio. He earns $25 per hour giving piano lessons to students. Let h be the number of hours of lessons that Gabe
please help me find the measure of
Find each Slope and Y-intercept from each equation.​
Islam has roots in the beginning of Judaism. True False
The area of a rectangle is given as x² + 3x - 40. Which expression represents the length of one side of the rectangle? a. X-40 c. x+8 b. x + 40 d. X-8
During respiration, plant cells release: carbon dioxide carbon dioxide oxygen oxygen sugar sugar water
joanna and bob were hiking and joanna and bob found a racoon and a bear and a fish and a turtle. where can this sentence be fixed? Whats the subject and whats t
A large bottle contains 1.7 liters of olive oil. A medium-sized bottle has 0.2 times the amount of olive oil as the large bottle. How much more olive oil does t
Find the slope between (1, -8) and (4, -1)