fluffycakes123 fluffycakes123
  • 04-04-2020
  • Chemistry
contestada

As we learn more, _________ are often revised.

Respuesta :

jnabugasha
jnabugasha jnabugasha
  • 04-04-2020

I don't get it but I'm guessing the answer is mistakes.

As we learn more, mistakes are often revised.

Answer Link

Otras preguntas

5 pounds of birdseed cost $10.40. What is the price per ounce ?
fill in the blank with the correct preterite form of the verb in parentheses. david y carlos ____ (responder) a la pregunta del maestro.1) respondimos 2) respon
Which is a sustainable practice? A. Wind farms B. Clear cutting C. Flood irrigation D. Overfishing
40 points | Sierra and Alek each have five cousins. Their ages are listed below. Sierra’s cousins: 2, 11, 12, 13, 15 Alek’s cousins: 9, 11, 11, 12, 13 Which of
Linear equation w/ two variables: 4x+5/3=x-3y/2+4 3x+4/2=2x+7y/3-1
roberto buys 15 balls for 300. how much will you pay for 10 balls?​
On the main floor of a theatre the number of seats per row increases at a constant rate. Jack counts 31 seats in row 3 and 37 seats in row 6. How many seats are
what time is it 2 1/2 hours before 10:35am​
What does it mean to commit to a cause?​WILL GIVE THE BRAINLEST
Which actions did Spain take leading up to and durning the revolution war? Check all that apply