HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Cassie becomes ill several hours after eating a meal consisting of plain mashed potatoes and spicy hot wings. She is more likely to develop a taste aversion to
One of Eric's steps is 18in long. How many steps would he take to walk 1 mile?
Point Q is the centroid of △ABC. QF = _____ centroid
Sarah finds herself with 9 different cheeses and 9 different wines. In how many ways can she pair one cheese to one wine
Write 48596 in standard form​
Prove that the expression A + B - C is equivalent to the expression C - B - A if A = 2x - 1, B = 3x + 1 and C = 5x.
How does financial resources affect the development of a country ?​
True or false: If you are changing a larger unit into a smaller unit, like cm into mm, the decimal is moved to the right because you are multiplying by a power
22 Agas that is collected by upward delivery is likely to be A heavier than air B insoluble in water C lighter than air D Soluble in water​
A TV satellite dish is designed to receive radio waves of wavelength 0.0644 meters. What is the frequency of the waves it receives? _______GHz Give your answer