first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Name and discuss two symptoms of intrapersonal conflict with n a person
Which graph shows the solution to the system of linear inequalities? y< 2x-5 y>-3x + 1 ​
In what ways can a family's reliance on biomass energy affect their health and well-being? I. It can lead to increased poverty. II. It is possible for illnesses
now that i asked what your thoughts were for ww2. whats your thoughts for ww3?
What percentage of our bodies is made up of water?.
this is a problem i need help with
What is the south states called?
A program has a infinite while loop. How can you interrupt it?
How to tighten loose skin on stomach without surgery.
What INVERSE OPERATION is used to solve the equation x/7=5?