soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Stacy earns $7.50 per hour. Graph the relationship between hours and amount earned and identify which parent function best describes it. After graphing and iden
Which of the following had the greatest effect on economic recovery? Coolidge's cutbacks Hoovers' policies FDRs' New Deal World War II
a cyclist sets off at 10.25 and cycles for one and three quarter hours he then rests for 35 minutes and returns home by a different route which takes 2 hours an
What is unit rate please help me with this
Which word or words below is NOT a number statement? Question 18 options: despite several a myriad a plethora
1. What type of seam would be most suitable for the selected fabric? A. French B. Overlaid C. Flat-felled D. Open 2. You find that your stitching distance from
Points (3,5) and (7,5) lie on line n. What is the slope of the line that parallel to n?
what is the parts of speech
In fraction form form please!
ty rode his trail bike for 4.5 hours. his average speed was 12 miles per hour. how many miles did he ride?