cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To use a stored address, C provides us with an indirection operator, ____. A) % B) ^ C) & D) *
A friend is feeling very edgy about an upcoming test and is consuming large quantities of starchy, carbohydrate-laden foods. But she is also surprised by how mu
5. What were relationships between African Americans and white Americans like after the war? A There was an increase in African Americans in the workforce. B A
Explain the difference between the prefix and postfix forms of the increment operator.
Three roots of the polynomial equation x - 4x3 - 2x2 + 12x + 9 = 0 are 3, -1 and -1. Explain why the fourth root must be a real number. Find the fourth root.
List and define the types of System Software. How does System Software differ from Applications Software?
Opium, methamphetamine, and cocaine are __________ in the United States.
Write an expression for the area of a square with side s = 2x + 5
Which property is 7x +(4x + 1) = (7x + 4x) + 1t
Relationship between elastic shear stress and shear strain is a) Young's modulus b) Poissons ratio c) Saint-Venant's principle d) Modulus of rigidity e) None of