issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Write the comparison or superlative to complete the sentence.Me encantan las hamburguesas ________ (2 palabras) las ensaladas. Prefiero comer las hamburguesas p
What was an important role of the Parthians in the Silk Road?
which of these graphs represent a rate of change of 4 ?
You have $15.50 to spend on pizza. A meat lover’s pizza costs $12. Each extra topping costs $0.50. How many extra toppings can you buy? Graph your solution.
An animal shelter houses only dogs.The ratio of cats to dogs at the shelter is 11:9
whats half of 7425 and 9527
a close swimming pool is 15 ft wide and 31 ft long the club member want to exposed arrogant Border in a strip of uniform width around the pool they have enough
Which of the following shows the graph of a line through (–2,2) and (2,4)?
True or False: The tundra and taiga are known as cold biomes.True
Consider the following reversible reaction What is the equilibrium constant expression for the given system?