danielbalgobin833 danielbalgobin833
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Write a system of equations to represent the costs of a juice box J and a bottle of water W

Respuesta :

isahussain1203 isahussain1203
  • 04-02-2020

Answer:

J + W = T.

Step-by-step explanation:

T would be the total.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! URGENT! The equation and graph of a polynomial are shown below. The graph reaches its maximum when the value of x is -2. What is the y-value of thi
How do genetic disorders disrupt homeostasis and how do they make persist in the population?
A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
Which phrase represents the algebraic expression – 0472 the product of one-fourth and a number, plus seven the product of seven and a number the product of one-
Rewrite the following equation in logarithmic form. 0.25 = 2^-2 Rewrite the following equation in exponential form. log8 (512) = 3
Which ideas inspired the design of the U.S. government? Choose 3 correct answers. The government should focus on the special interests of certain people. The go
b) Write 25 x 10^6 in standard form.
How many decimal places are in the product of the expression below? 256 x142 one two three four
help! whats the value of x
Only do question 8 50 points Topic: Percentage