sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

what is 5x + 2 + 3x equals ?
A 180 ft long board is cut into 3 pieces. The second piece of board is twice as long as the first. The third piece of board is six times as long as the first.
how did advances in technology influence the development of the microscope?
3/5 X 40 PLEASE HELP
Giraffes evolved over many generations to have long necks. Giraffes that had longer necks were more likely to survive than giraffes with shorter necks because t
What is the common ratio of the following geometric sequence 5/12, 1/4,3/20,9/100,27/500
What is the Florida speed limit for Rural interstate highways?
What do you provide in the body of your essay
The population of frogs at a lake is 12 frogs per square meter what will be the estimated population of frogs in a habitat of 370 square meters
Brainliest to correct answer