abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

how is 89 a prime number
which sum or difference is equivalent to the following expression 2x 3/4 a. x/2 3/4b. x/2 - 3/4c. 3x/4 3/4d. 8x 24
the combining of two atomic nuclei to produce one larger nucleus is called
What were some of the effects of 9/11?
how is sunlight the primary source in a humans life
Does language shape the way we think? Why?
genetic disorders can be caused by a , which is an abnormality of one or more genes.
find the next term of the given sequence. 1.31, 2.54, 3.77, ...
calculate the length of the hypotenuse 10,14
What two supreme court justices were appointed by ronald reagan? david souter stephen breyer anthony kennedy antonin scalia?