iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. If we need to cancel classes for the day or delay school starting time, we will make announcements. Radio stations generally begin making the
spanish fill in the blank ​
Use the net as an aid to compute the surface area of the triangular prism. A) 424 mm2 B) 484 mm2 C) 564 mm2 D) 624 mm2
Quadrilateral ACEG≅Quadrilateral PRMN Which statement is true? EG¯¯¯¯¯≅MN¯¯¯¯¯¯¯ CE¯¯¯¯¯≅NP¯¯¯¯¯¯ AG¯¯¯¯¯≅MP¯¯¯¯¯¯ AC¯¯¯¯¯≅MR¯¯¯¯¯¯
Alas, that love, whose view is muffled still, Should, without eyes, see pathways to his will! Where shall we dine? O me! What fray was here? Yet tell me not, fo
Based on the passage, what can you infer about President Jackson’s feelings about removing the Cherokee from their land? A. He thought it should happen, even i
What is the name of the relationship between one angle and eight angle
an electromagnetic wave in a vacuum has a wavelength of 0.07 m. what is its frequency ​
which is true about the fall of the roman empire in 476 a.d.
[tex] - 8y \geqslant 56[/tex]​