becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Munnabhai knows the four values of agile manifesto by heart.
What factor of motivation causes people to work for their own enjoyment, not for the rewards work may bring
What is the hypothesis of the statement? "I will plant flowers if I have potting soil." I will plant flowers. If I do not have potting soil. I will not plant fl
PLEASE HELP WITH STEPS 25 POINTS!!!! Simplify
Here's a free 100pts enjoy :)
If A is 24 and B is 4 and C is 84 , Please solve this 2 x A + C - 67 x B - 100 + C = For Brainliest
HELP The third estate was made up of the smallest population. True or false?
In an experiment, you were required to calculate the percent yield of the compound. If the beaker weighed 10.20 g and the beaker dried substance weighed 16.54
Four laptops have been purchased for the new employees. Each have the relevant software, ample memory and storage, and virus protection. Find the error with sub
bro please help i’ve been cheating school this whole year LOL