tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Umm I how do u do algebra ?
what factor is paired with 6 to give 24
Herbie is a typical high school student he enjoys school friends Sports and his motorcycle unfortunately he was not wearing a helmet and had a serious accident
A 10-word sentence using the word research in the six position
Which element has only two half filled orbitals in the 3D sub level
if f(x) = 4 – x2 and g(x) = 6x, which expression is equivalent to (g – f)(3)? a: 6 – 3 – (4 3)2 b: 6 – 3 – (4 – 32) c: 6(3) – 4 32 d:6(3) – 4 – 32
What is the difference between the Italian Renaissance and the norther Renaissance
How does flooding rice fields reduce the need for herbicides and pesticides in rice farming? a. While rice has a submerged growth state, most weeds and pests do
How did plague lead to an economic collpase in the 3rd century?
The "Domino Theory" during the post-World War II era held that the youth of the United States were quickly losing their moral foundation. if one country were t