brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

what is a fusion reaction
Organisms don't need a mate in reproduction. is it asexual or sexual
Which of the following definitions best characterizes the green movement?
Which one of the following characteristics of Archaea enables them to survive in extreme environments? A.Their ability to survive on other sources of energy if
what are the factors of 18
Help on 25-29! I do not understand!!!
A: The day after tomorrow is Wednesday. B: No, today is Wednesday. C: Both of you are wrong, Wednesday is tomorrow. D: Today is neither Monday, nor Tuesday, nor
Minuscule, what is the meaning of this word. xoxo~lexi~
The length of a rectangle is 4/5 feet. The width is 5/8 feet. How much greater is the length of the rectangle than the width? A.)7/40 feet B.)1/5 feet C.)3/20 f
Compare the views of ancient Sparta and ancient Athens on the subject of education. A. Athens valued education and family, while Sparta valued only education. B