gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

what is the volume of the container in cubic centimeters
A certain congressman is tired of living in Washington, D.C. He wants to move back to his home state and run his ranch full-time. He proposes that Congress not
Until the death of Muhammad, Islam existed in which region?
An example of friction being converted into heat energy is A) the sun. B) a generator. C) a Snickers bar. D) rubbing your hands together.
Which of the following is a list of the positive factors of 60?
How is a final mrna that lacks introns produced in eukaryotic cells?
Which of the following inequalities define a region that contains all of Quadrant 3? A. y>x-1 B. y<x-1C. y>1-xD. y<1-x
The hockey player lost his control when the puck ran across the ice. A. Simile B. Metaphor C. Personification D. Allusion 2. Identify the figurative language i
Advice ne demektir ......"..........
If a plant does not have enough water, which event will happen first?