itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Q # 12 please I need help with this
anyone feel like helping? lol
Besides light energy what do chloroplasts use to make glucose
Dr. kozak has concluded that the unusually low incidence of alcohol dependence among citizens of a small african country can be attributed to strong fundamental
Ken and Leah are trying to solve a science homework question. They need to find out how much a rock that's weighs 4 pounds on earth would weigh on Venus
Imagine that doctors are observing a new disease, and they don't know what causes it. what are some possible causes of diseases? what kinds of things would scie
Your paper must be your own ___ product
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Conjugate the verb correctly in Spanish in the PRESENT TENSE. Be sure to only write the conjugated verb. Do no
Read the excerpt from Dr. Martin Luther King’s “Letter from Birmingham Jail.”If I sought to answer all the criticisms that cross my desk, my secretaries would h
Some people must avoid foods high in msg, as oversupply of the neurotransmitter _____ can over stimulate the brain, inducing seizures or migraines.