citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Give me a sentence about anxiously
Suppose that the Earth were moved to a distance of 0.25 AU from the Sun. How much stronger or weaker would the Sun's gravitational pull on the Earth? Explain.
What are the missing coordinates? My teacher said it was (h-m,n), but I’m saying it is (h+m,n). Could anyone help? (16 points)
Four times the sum of a number and -3 is 4 more than times the number. Write and solve and equation to find the number.
20 POINTS!!!!! Target is having a Back to School sale where all polo shirts are discounted by 20%. Joshua wants to buy five shirts: two cost $10.98 each, one c
What social changes did the Declaration of Independence have
Can anyone help me find the (?,?) coordinates? The given shape is a parallelogram.
URGENT!!! WILL RATE BRANLIEST!!!how has technology changed art? list 3 reasons.​
Which of the following is an integer? -50 -1/2 -.5 -.50
What happens to the heat that is being added to the beaker during the phase change?