zeezee60
zeezee60 zeezee60
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Five pounds of bananas cost $2.35. How much does it cost per pound?

Respuesta :

Jaydaraynor45
Jaydaraynor45 Jaydaraynor45
  • 04-09-2019

Answer:

The answer is 0.47

Step-by-step explanation:

You can get this answer by doing division 5 divided by 2.35 and

then you get 0.47

Answer Link

Otras preguntas

whats a good sentence for social contract?
your body is in transduction only after you see the object you're looking at. true false
complementary angles always sum to
what a green area in a desert known as
V-39=-16 what is the answer
detritivores in a sentence
How Did The Battle Of Thermopylae End ? ( Need It For Tomorrow ❤️ )
the historical context of realism is most accurately reflected by the following:
Anyone know how to do question 4a and 4b?
What is the name of the second island that makes up Cuba? A. Isla de la Juventud B. Cuba Pequena C. Cuba Menor D. Isla de Guateque