Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Mental and emotional health can be improved through exercise
Mark the statement correctly if it describes a cause of the Hundred Years' War. a. The English king made claims to the French throne. b. The French king made
Pluriel of voici la chambre et la cuisine
Analyze the sentence to complete each statement below. Camping outdoors is one of the joys of summer for the family. The verbal phrase in this sentence is . The
Who is Albert Einstein?
How many verb tenses are there and what are they called. hint: there are more than three
#1 question help me please
Traditional Maasai society is organized according to __________.
Fewer/less Which of the following sentence pairs employs correct terminology
At the beginning of the selection, richard