Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

is y=2000e^-0.273x a Growth or Decay ?
The complicated molecules that make up living things usually contain carbon. Why is carbon so important in this molescules?
Matter doesn’t have to take up space as long as it has mass TRUE or FALSE
What are the two types of neurons? Which type of neuron is activated when you spontaneously withdraw your hand when it touches something hot?
. Why should meat be partially cooked before applying a barbecue sauce? A. So the flavor of the sauce won't overpower the meat B. Because the sugar in
PLEASE HELP! What does the Constitution state about the interaction of the judicial branch and new laws? A.The judicial branch cannot overturn a new law
Why is it strange that the narrator and Johann hear what sounds like a wolf?
Define False Claim Act
Ummmm help !!! please!
the last stage of meiosis is called