spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Explain the difference between “4 times the sum of c and y” and “ the sum of 4 times x and y”
How can you use multiplication to check your division
38 children collected 8090 for flood relief fund. If each child collected the same amount, how much did each child collect?
Simplify $(3p^3 - 5p + 6) + (4 - 6p^2 + 2p)$. Express your answer in the form $Ap^3 + Bp^2 + Cp +D$, where $A$, $B$, $C$, and $D$ are numbers (possibly negative
uses of manesium.......................................................................////////////////////////////////////////////////////?????????????????????
Complete the following sentences. Ser o estar 1. Las estudiantes de biologia estar nervioso porque los cursos ser dificil
NO LINKS!! URGENT HELP PLEASE!!! Problem 1 Picture #1 (left): Arc CDE = < CAB = Problem 2 Picture #2(right): Arc DCB= Arc EBC=
2 PART QUESTION PLEASE HELP 1. The four presidents who followed George Washington faced critical foreign policy decisions. For each of those presidents—John Ad
21 points if someone gets it right. You randomly pull a scrap from a bag of scraps. The bag has 3 red scraps, 4 yellow scraps, and 4 black scraps. After that,
How did Áfrican American leaders adapt nonviolent resistance to the situation in the United States?