gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

How long did the conversion of benzoyl chloride to n,n-diisopropylbenzamide take?
An elongated hill that is composed of unsorted sediments by a glacier is called
Using a __ clock, scientists are able to estimate the amount of time that two species have been evolving independently
If i was born in 2004 how old will i be in 2048
What is the expeson of allen is shipping a gift to his cousin. the gift weighs 4 pounds. the box and shipping materials weigh 9 ounces. what is the total weight
Which agent of erosion most likely formed the drumlins and finger lakes in New York State?
How was a colony different from a protectorate? a colony was protected by an imperial power, but a protectorate was not. a protectorate helped defend an imperia
What can amniocentesis and chorionic villus sampling tell a couple about their developing fetus?
What type of logical fallacy is the following statements an example of Paul would make a great class president because he is good at basketball
Select the statements that describe how the disciples acted after they were baptized with the Holy Spirit.