719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

75 of what number is 51
Show your work and check answer. -3x=5x+8
why do you think artisans and traders were respected in Aztec society
Carbon is found in all organic molecules. a. True b. False
what best describes the population of children who use American sign language
explain a strategy you could use to compare 2/6 and 5/8
If you lose interest in a mailing list, you'll need to remove your address from the mailing list's database, or A. sign out. B. delete. C. defriend. D. unsubsc
one way in which suleiman the magnificent and akbar the great are similar is that they both brought about periods of 1) political stability and religious toler
Garden is 18 ft long on each side. A post at each cornet and every 9 feet along each side. How many posts are needed
PLEEESE HELLLLLLP If you have a test average of 92 and a standard deviation of 1.8, you generally do well on tests. t f