juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe a biological process by which carbon is removed from the atmosphere and converted to organic molecules.
Help me please ASAP !!!!
Use the figure to find the length HJ. Assume △DEF ≅ △GHJ. *I GOT 30*
Jenny put 28 flowers into two vases. After her mother moved 5 flowers from one vase into the other, the number of flowers in the two vases became the same. How
solve with elimination , please help.
Choose the solvent below that would show the greatest boiling point elevation when used to make a 0.10 m nonelectrolyte solution. choose the solvent below that
If the force of ventricular contraction increases, what will happen to the end-systolic volume?
What would happen if the moon was hit by an asteroid
what is the difference in length between a 1 1/4 inch button and a 3/8 inch button
can anybody help me please ????