alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

if light travels in a vacuum at 3.00 x 10^8m/s and its frequency is 7.44 x 10^7 what is its wavelength
The product of two consecutive integers is 420. An equation is written in standard form to solve for the smaller integer by factoring. What is the constant of t
Lacey is about to insert a central line into her patient. Place the five-step procedure she will use in the correct order: 1) Wash her hands, II), Clean the ski
Question attached . Complet the quadratic table graph
jack has a bag of fruits if he randomly selects a piece of fruit from the bag it is likely to be an apple what is a possible that a randomly selected piece of
Help quick!! The graph of the function f(x) = –(x + 6)(x + 2) is shown below. On a coordinate plane, a parabola opens down. It goes through (negative 6, 0), has
On what day was the United States attacked at Pearl Harbor
A grain trader buys the following amounts from three suppliers: 3,200 pounds, 9,200 pounds and 600 pounds. What is the total weight of his purchase?
what was the result of the bactria invading the maurya empire
6) BRAINLIEST AND 10+ POINTS!! PLS HELP ASAP :)