jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

how many pairs of whole numbers that have a sum of 12
from place value relationships the 4s in 344 is?
As a testament to how bad smoking is, _____ of current smokers would like to quit. A. 90% B. 85% C. 70% D. 60%
How many times does a dragonfly's wing beat per minute
what's a root word for geographer
will an object with a density of 0.97 g/ml float or sink in water
Ted says that 3 tenths multiplied by 100 equal 300 thousandths. Is he correct? Use place value chart to explain your answer.
How to do criss cross multiplication
What is 571082346090 in word form
a government can be both a monarchy and an anarchy at the same time true or false