reenulasvegas reenulasvegas
  • 03-12-2018
  • History
contestada

Why are rubrics provided for student throughout the course?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2018

So the teachers know how to grade assignments

Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?
The Maya used two different calendars for what?
How far up the wall does the shorter ladder reach ? Have no idea how to do these problems. Thank you.
A mass of 8 kg. moves at a rate of 14.3m/ sec. what is the KE developed by the mass
What is one way to appeal to ethos? A. By referencing trusted sources B. By choosing descriptive nouns C. By creating a repetitive pattern D. By starting with a
A 150 kg cart is being accelerated by a tractor at a rate of 5 m/s². How much force is the tractor putting on the cart?
What word in the following sentences has both a compound subject and a compound object? a. across b. bravely c. sailed d. sturdy
y=0.013x2 is it between x & y linear
Which numbers are solutions to the inequality x < −7, using the replacement set {−15, −10.5, −7.2, −7, 0}? Choose all answers that are correct. A. –7 B. −7
Define amplitude of vibration