hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

According to kepler's third law if you know the planet's orbital period you can find its average distance from the sun true or false
How did the beliefs of the ancient Israelites differ from those of neighboring people?
Calculate the speed of a proton after it accelerates from rest through a potential difference of 380 v .
Richard had always run individual, unrelated advertisements for his business. Now, however, he is creating a series of promotional pieces that includes ads and
What is the volume, in milliliters, of 6.52 g of acetone?
What does human feature mean
How do I solve this expression? (Algebra 1)
The epa can visit mines and if they are not satisfied with how the mining operations is treating the environment they can ... A. Make the mine owners pay a fine
A farmer wants to build a fence along a river. he has 900 feet of fencing and wants to enclose a rectangular pen on three sides (with the river providing the fo
The Westinghouse Electric and Manufacturing Company produced this poster during World War II in order to?