jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Global production networks in the textile and clothing industry?
How do you solve 1/4(x+5)^2-1=3 in steps?
can someone help me please
Please help mee (world civilization) -- What do the creation myths from Egypt and Mesopotamia have to say about who has the right to rule? - Are there differe
What is the original source of energy for tidal power schemes?
11. f(1) = 30, f(n) =2 fn-1) - 50 find the 10th term of the sequence ​
A portable basketball set has a base and a post arrangement. The post arrangement consists of a post, backboard, hoop and net. The base can be filled with water
By writing sin 3x = sin(2x+x), show that sin 3x = 3 sin x - 4 sin^3 x.
1. CHIPT -It is an element of music that refers to loudness and softness of sound.
6. Simplify: 5k + 7 + 2k - 4 ​