kaitlynguyen9
kaitlynguyen9 kaitlynguyen9
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

which one is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for $1.47?

Respuesta :

paolapetrov
paolapetrov paolapetrov
  • 03-10-2018
8*.89=7.12
12*1.47=17.64
8 for $0.89 is a better deal
Answer Link

Otras preguntas

which one is greater 2.2,0.1,4.5,or 4
PLEASE HELP! BRAINLIEST
Н. 44° G D (3x + 20) Find the measure of ZD
does dreams come to real life?​
Martin Luther King jr
Never mind hehdhehrh
Please help I’m stuck on this question
slope and y-intercept from graphs
the slope from 2 points
PLEASE HELP ME Refer to Explorations in Literature for a complete version of this story. What is one theme in Flannery O'Connor's "Everything That Rises Must Co