monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

. What is the change of temperature if it was -20 degrees and rose to 14 degrees?​
Question 11 (1 point) John received 21 out of 30 on his test. What percentage would that be?
Which of the following equations has a solution that is negative? A 10h - 9 = 18 B -10(h - 9) = 18 C -10(-h - 9) = 18 D -10h - 9 + 15h = 18 pleaseeee hewlpppp u
1. Why might it have been an advantage for Germany that Russia left the war?​
Do you think oral history is a reliable source of history? Explain
Which of the following expressions will help to find the total number of slices of pizza? Choose THREE that are correct.
1.- What do the lines between the phosphate group and sugar base represent?
Aarti bought a square shaped table cloth for her home the side of the table cloth measures 2 1/3m what is the area of the table cloth
Help me out here pleaseeeeeee
Help pls and thank you:)