zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What construction projects were used to help unify China during the Qin dynasty? roads and canals aqueducts and roads canals and apartment-style housing aqueduc
what fraction of a pound is 25 pence
American expansion abroad was fueled by all of the following EXCEPT __________. the closing of the frontier a rise in industrial production fear of being closed
How did the 1917 uprising against Czar Nicholas II push the United States into entering World War I? Americans had thought Czar Nicholas II was a poor military
Which of the following best describes one contribution of the Tuskegee Airmen during World War II? They flew missions over the US. They supported the troops. Th
Opium is a spice cherished by the Chinese. true or false
what is the difference between heterogeneous mixture vs homogenous mixture
Which literary term describes one form of a fourteen-line lyric poem? a. epic poem b. epigram c. Italian sonnet d. narrative poem
Which of the following could be a slant cross section of a right cone? a. sphere b. oval c. triangle d. circle
Jonah had 4 books Stacy had 7 books how many books did they not have