aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

why were there fewer slaves in the backcountry of the southern colonies than those areas closer to the coast
the total amount of deductions from an employee’s gross pay is $97.45. if the gross pay is $423.70, what percent of their gross pay is being withheld?
Solve for x. 5 x (−2)=−8
various elements of greek drama?
Individuals eliminate alcohol from their bodies at an approximate rate of__________.
do you say i am from nebraska in french
¿cuáles son los personajes del libro el perseguidor? clasificalos en personajes principales, secundarios, etc. y describelos
jake weighted 150.7 pounds with army boots on,and 144.9 pounds without them. what is the weight of each boot?
The correct form for writing binomial nomenclature is _____. Genus species Genus species genus Species genus Species
On your lab bench, you have 2 mystery metal cubes. each cube has a mass of 10.0 grams. cube a has a density of 10 g/cm3. cube b has a density of 0.37 cm3. what